ZEORK i Drewmes liderami po trzeciej kolejce

Przy pięknej pogodzie rozegraliśmy trzecią kolejkę, było kilka ciekawych spotkań, jeden mecz nie doszedł niestety do skutku. W pierwszej lidze jako pierwsi zmierzyli się Puls Lift i Toolmex Truck, który musiał sobie radzić bez bramkarza. Początek zdecydowanie dla Puls Liftu, który szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 i wydawało się, że nie będzie miał problemów z odniesieniem wygranej. Przeciwnicy się jednak szybko pozbierali i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Po zmianie stron pierwsze minuty były jeszcze wyrównane ale od wyniku 4:4 zdecydowanie zaczęła przeważać drużyna Puls Liftu, która wykorzystała ubytek sił rywali i pewnie zwyciężyła 9:4. Drugie spotkanie rozegrali ZEORK i DB Stone, tutaj podobnie jak w poprzedniej rywalizacji szybko na prowadzenie 3:0 wyszedł ZEORK i taki wynik utrzymał się po 25 minutach. Druga odsłona była jednak zdecydowanie inna, przeciwnicy doprowadzili do wyrównania 3:3, a później mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów, którą zakończył w ostatniej akcji meczu Albert Bińkowski, indywidualną akcją zapewnił ZEORKOWI wygraną 6:5. W ostatnim meczu spotkali się PMP Skarżysko i Foto Kadr. Lepiej pojedynek rozpoczęła pierwsza z drużyn, która prowadziła już 2:0 i 3:1. Rywale, którzy dysponowali zdecydowanie szerszą kadrą z każdą minutą zaczęli jednak groźniej atakować i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Gdy po zmianie połów po kilkunastu minutach Foto Kadr wyszedł wreszcie na prowadzenie 4:3 wydawało się, że zgarną 3 punkty, w końcówce przebudzili się jednak rywale, którzy doprowadzili do wyrównania, a w ostatnich minutach nie wykorzystali jeszcze dwóch 100% sytuacji na zdobycie zwycięskiego gola i ten ciekawy pojedynek zakończył się chyba sprawiedliwym remisem 4:4. Na prowadzeniu z kompletem 6 punktów narazie ZEORK i Puls Lift, dalej sytuacja jest bardzo wyrównana, bez punktu po dwóch meczach już tylko Wesoły Szerszeń. W drugiej lidze w rozegranym w czwartek awansem spotkaniu Freedom pokonał 2:1 po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku KZS On Point. W meczu zobaczyliśmy aż 5 żółtych kartek, a we wszystkich pozostałych spotkaniach łącznie tylko trzy. Panowie z obu drużyn apelujemy o większy spokój na boisku i temperowanie emocji, to nie liga mistrzów, a liga amatorska. Gramy tu głównie dla zabawy, a nie dla wyzwisk i głupich zachowań. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać będą wyciągane konsekwencje. Pierwszy niedzielny mecz nie doszedł niestety do skutku, BMBS nie zebrał sześciu zawodników i oddał punkty Dibudowi. Na zakończenie kolejki doszło do ciekawej rywalizacji lidera Drewmesu z OSP Mirów Stary. Pierwsza część gry była bardzo wyrównana, jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Drewmesu ale na odpowiedź rywali nie trzeba było zbyt długo czekać, remis 1:1 mieliśmy po 25 minutach. Po przerwie zaczęła się uwidaczniać przewaga drużyny OSP, która najpierw wyszła na prowadzenie, a w końcowych minutach je dwukrotnie powiększyła i po wygranej 4:1 zaliczyła swoją pierwszą wygraną w Naszej lidze. Na prowadzeniu z 6 punktami Drewmes i Freedom ale kolejne trzy ekipy mają 3 punkty mniej i także jedno spotkanie rozegrane mniej, więc początek sezonu zapowiada arcyciekawą walkę o awans do 1 ligi, bez punktów do tej pory tylko BMBS. Przed Nami teraz przerwa na majówkę, do gry wracamy w weekend 11-12 maja.